Ogłoszenia
bird
sun


Aktualności

Bieżące wydarzenia

Czytaj więcej

Dla rodziców

Ogłoszenia

Czytaj więcej

Galeria

Foto

Czytaj więcej

Archiwum

Strona archiwalna

Czytaj więcej

Święto Ziemniaka w Misiu

Drodzy Rodzice!

Jutro tj. 21 października w naszym przedszkolu obchodzimy „Święto Ziemniaka”. Chcemy przybliżyć  tematykę związaną z uprawą ziemniaka, jego wykorzystaniem w codziennym życiu a także będziemy szukać inspiracji plastyczno- technicznych. Prosimy dzieci o dostarczenie 1 ziemniaka.                                                                                                                                                   Nadmienię , iż w naszym jadłospisie również są uwzględnione dania z ziemniaków.

                                                                                                                                               Dziękujemy

Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice!

 W związku z aktualną sytuacją epidemiczną – objęcie powiatu słupeckiego strefą czerwoną i dodatkowymi obostrzeniami przypominamy iż:

- Nadal będziemy mierzyć temperaturę wszystkim dzieciom wchodzącym do przedszkola.

- Rodzice nie wchodzą do przedszkola- włącznie z grupą Krasnali - prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w oczekiwaniu na  dzieci.

- Wszyscy  proszeni są o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

- W przypadku odbywania kwarantanny domowej ze względu na narażenie poprzez kontakt z osobą u której stwierdzono koronawirusa lub wspólne zamieszkanie z osobą, która była narażona poprzez w/w kontakt, prosimy o bezzwłoczną informację .

 

                                                                                                       Dyrektor Przedszkola Nr 2 „Miś”

PRZYJACIELE PRZYRODY

Misiowe dzieci przyjaciółmi przyrody.

Dzieci z MISIA szanują i kochają przyrodę. Dbają o jej wygląd i stan. Zabiegają, aby drzewa i krzewy na naszym placu przedszkolnym „czuły się” dobrze. Jutro nasze przedszkolaki będą brać udział w „Święcie Drzewa”. Jest to już 18 edycja tego święta. W tym roku przebiega pod hasłem „Święto Drzewa dla Zwierząt”. Każda grupa posadzi swój świerk przywieziony prosto z leśnej szkółki, o który będzie dbała. Mamy nadzieję, że posadzone drzewa staną się domem dla różnych zwierząt.  

OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW

Drodzy Rodzice!

w związku z udziałem naszych misiowych dzieci w akcji SPRZĄTAMY ŚWIAT – „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ” prosimy, aby każde dziecko w miarę możliwości do 21 września przyniosło jak najwięcej zbędnych plastikowych nakrętek, które w poniedziałek 21 przekażemy do pojemnika, który jest usytuowany w pobliżu Urzędu Miasta. Będzie to nasz wkład w zbieraniu i segregowaniu plastikowych odpadów, które po przeróbce można powtórnie wykorzystać.

Z góry serdecznie dziękujemy.

"Miś" wita w nowym roku szkolnym 2020/2021

 

 "Miś" wita w nowym roku szkolnym 2020/2021

Organizacja Pracy Przedszkola

Drodzy Rodzice
zmieniły się zasady organizacji pracy przedszkola, które wynikają z procedur związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W związku z tym przypominamy:
W przedszkolu obowiązują zasady reżimu sanitarnego z zachowaniem dystansu społecznego 1.5m, zakrywania ust i nosa (pracownicy oraz Rodzice dzieci 3-letnich w przestrzeni holu i szatni).
2. Do przedszkola przyprowadzane są dzieci wyłącznie zdrowe, tj. bez kataru, kaszlu, podwyższonej temperatury oraz nie mające kantaku przez ostatnie 2 tygodnie z osobami na kwarantannie związanej z COVID-19.
3. W razie potrzeby kontaktu do dyspozycji jest personel przedszkola i dyrektor. Zainteresowana osoba obowiązana jest osłonić usta i nos oraz zdezynfekować dłonie.
4. Rodzic przyprowadza dziecko do wyznaczonej strefy i oddaje dziecko w ręce personelu (nie wchodzi z dzieckiem do szatni – nie dotyczy dzieci z gr I KRASNALE, ani do sali).
Podobnie jest z odbiorem. Rodzic czeka na dziecko w wyznaczonej strefie. Zastrzega się, iż czas oczekiwania na dziecko może wydłużyć się, dlatego prosimy o cierpliwość i zachowanie spokoju dla dobra dziecka.
6. Do przedszkola dzieci nie przynoszą swoich zabawek.
7. Płatności prosimy regulować przez konta podane na stronie internetowej.                                                                                                                                                                                                        8. Personel przedszkola pracuje według wewnętrznych ustalonych przez dyrektora procedur dotyczących bezpiecznego funkcjonowania placówki.

Nauka i zabawa w grupie

Drodzy Rodzice, prosimy śledzić stronę grupową swojego dziecka. Można tam odszukać informację o realizowanych w grupie  tematach  - treści z podstawy programowej oraz dowiedzieć się co dzieci będą robiły w danym tygodniu. Rodzice będą mogli również podziwiać umiejętności plastyczne swoich dzieci oglądając zdjęcia z galerii ich wytworów.

 

Zajęcia dodatkowe

W tym roku szkolnym organizujemy dla dzieci następujące zajęcia  dodatkowe:

- język angielski

- zajęcia rytmiczno-taneczne

- logopedyczne

- katecheza

- zajęcia korekcyjno- kompensacyjne w ramach pomocy psychologicznej

- gimnastyka korekcyjna( wymagane zaświadczenie od lekarza specjalisty)

- zabawy z kodowaniem

 

Harmonogram zajęć dodatkowych:

 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE:

Wtorek   godz. 11.30-14.45

Środa      godz. 11.30-14.45

 

ZAJĘCIA RYTMICZNO- TANECZNE:

WTOREK :  

 Gr I        9.00 – 9.30

 Gr. II      9.30- 10.00

Środa:     

 Gr. IV    14.30- 15.00

CZWARTEK:

Gr. VI      12.00-12.30

Gr. V     12.30 – 13.00

Gr. VII   13.00- 13.30

Gr. III     13.30- 14.00

 

ZAJĘCIA Z KATECHEZY:

Czwartek:

Gr. V        11.00- 11.30

Gr. VII    12.00- 12.30

Gr. IV      12.30 – 13.00

Gr. VI      13.00- 13.30

Piątek:

Gr. VI     11.00 – 11.30

Gr. VII   12.00- 12.30

 

Harmonogram zajęć  z języka angielskiego podamy w późniejszym terminie.

 

Ubezpieczenie dzieci

Przypominamy, iż dzieci z naszego przedszkola można ubezpieczyć w NAU InterRisk.  Ubezpieczenie dziecka jest dobrowolne. Oferta ubezpieczenia znajduje się na stronie przedszkola w zakładce „Dla Rodziców”

 

Drodzy Rodzice!
Wszystkie ważne informacje dotyczące spraw organizacyjnych będą analizowane, aktualizowane i dostosowywane do pracy przedszkola.

Proszę często odwiedzać stronę internetową przedszkola oraz kontaktować się z dyrektorem lub wychowawcami poprzez utworzone grupy na portalach społecznościowych oraz pozostałym personelem przedszkola.

Ważne informacje:
Tel. do placówki: 63 275-19-15

Naszym Przedszkolakom oraz Rodzicom w tym trudnym dla wszystkich czasie życzmy dobrego zdrowia, zrozumienia, wytrwałości oraz cierpliwości.
Zarówno Wy drodzy Rodzice jak i personel przedszkola robimy wszystko, aby dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie i były szczęśliwe.

                                                                                                              Dyrektor Przedszkola