Aktualności
bird
sun

Jedziemy na wakacje ...

 

Jedziemy na wakacje
do lasu, nad wodę.
Prosimy ciebie, słonko
o piękną pogodę.
Jedziemy na wakacje
nad morze, na plażę.
Kolorowe muszelki
przynieś, falo, w darze.

Jedziemy na wakacje
w te góry wysokie.
Nie chowajcie się, szczyty,
za mgłą, za obłokiem.
Jedziemy na wakacje
Na Mazury? Może!
Wyjrzyj z krzaków, prawdziwku,
czekaj na nas w borze.

/Cz.Janczarski/

Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym, pełnym niespodzianek.

"STOKROTKI" i "SŁONECZKA" żegnają przedszkole ...

Dnia 21.06.2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci sześcioletnich. Z przedszkolem żegnały się „Stokrotki” i „Słoneczka”. Na wstępie Dyrektor Przedszkola pani Urszula Michlicka przywitała zaproszonych gości, pracowników przedszkola, rodziców oraz wszystkich przedszkolaków. Był to dzień szczególny - pełen przeżyć dla przedszkolaków, rodziców oraz nauczycielek. Pod czujnym okiem swoich pań przedszkolaki przygotowywały prezentację swoich umiejętności - a tym samym wzbogaciły ten dzień cudownym, wzruszającym występem artystycznym. Dzieci wierszem, piosenką i tańcem podziękowały za całoroczną naukę i opiekę w przedszkolu. Było mnóstwo niespodzianek: pamiątkowe dyplomy, zdjęcia, książki, kwiaty i oczywiście łzy. Po zakończonym występie dzieci pani dyrektor złożyła podziękowania rodzicom za całoroczną pomoc, współpracę i doradztwo w podejmowanych działaniach - - szczególnie aktywni rodzice otrzymali podziękowania w formie dyplomu. Tego dnia pożegnaliśmy także naszą koleżankę panią Łucję Jaworską, która odeszła na emeryturę – dziękujemy za wszystkie razem spędzone chwile.

Kochani absolwenci! Dziękujemy Wam, że mogliśmy wspólnie z rodzicami cieszyć się Waszymi osiągnięciami, sukcesami w różnych dziedzinach życia przedszkolnego. Życzymy Wam samych dobrych ocen w szkole, dużo przyjaciół, zadowolenia, wytrwałości w pokonywaniu kolejnych wyzwań, które przed Wami będzie stawiała szkoła.

SZLAKIEM BIAŁO - CZERWONYM

Przedszkolaki z Misia waz z rodzicami wzięły udział w biało - czerwonym rajdzie rowerowym, który odbył się pod znakiem 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla dzieci była to dziesiąta już wyprawa na jednośladach. Każde z nich było bardzo dzielne i dumne z samodzielnej jazdy na dwóch kółkach, a także z jazdy w fotelikach rowerowych.
Podczas jazdy dorośli kierujący i „mali pasażerowie” mieli okazję oglądać leśną przyrodę. Ta trasie na uczestników czekały liczne zabawy i atrakcje: tor przeszkód, poszukiwanie orła, zbieranie szyszek, budowa orlego gniazda. Było wiele śmiechu i radości.
Na mecie rajdu zgodnie z okrzykiem „Za cierpliwą i wytrwałą pracę zapraszamy do przedszkola wszystkie zuchy by napełnić brzuchy” czekał na nas posiłek oraz zabawy na placu przedszkolnym. Uśmiech na twarzach dzieci oraz dorosłych świadczył o udanej wyprawie rowerowej.  

Powiatowy Przegląd Tańców Narodowych i Ludowych

„Z tańcem po Polsce” to hasło tegorocznego Powiatowego Przeglądu Tańców Narodowych i Ludowych zorganizowanego przez Przedszkole „Jarzębinka” i Miejski Dom Kultury w Słupcy. Przegląd ten odbył się z okazji 100 lecia  Odzyskania Niepodległości przez Polskę . Celem imprezy było rozpowszechnienie tańca, jego piękna oraz popularyzowanie tradycji polskich tańców narodowych i ludowych wśród najmłodszych. W przeglądzie udział wzięło 8 zespołów tanecznych z pięciu przedszkoli powiatu Słupeckiego. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Słoneczka”, które tańczyły barwnego Krakowiaka oraz „Stokrotki” prezentujące dynamiczną Polkę.

To właśnie „Stokrotki” zdobyły I miejsce i statuetkę ufundowaną przez posła do Parlamentu Europejskiego p. Andrzeja Grzyba. Gratulujemy!

.

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Dzień Dziecka, to święto na które niecierpliwie czekają najmłodsi. W przededniu swojego święta dzieci wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Słupcy, by obejrzeć dwa przedstawienia. To prezent od rodziców i pań z przedszkola dla dzieci z okazji ich święta. Bowiem zamiast aktorów, na scenie zobaczyły swoich rodziców w przedstawieniu „Nimfa z rzeki Meszna” oraz panie, które przygotowały Legendę o Warsie i Sawie. Występujący sprawdzili się w swoich rolach znakomicie dając dzieciom wiele przeżyć. Tego dnia dzieci czekały jeszcze inne atrakcje: wspólne zabawy przy muzyce na placu przedszkola, pyszny podwieczorek w postaci galaretki, ciasteczek i owoców , a także prezenty - kolorowe hula – hop.  Pamiętaliśmy również o naszym przyjacielu Misiu, który właśnie 1 czerwca obchodzi urodziny. Każda grupa przedszkolna przygotowała dla niego upominek: wiersze, piosenki i laurki.

Wszystkim przedszkolakom życzymy, aby były kochane i potrafiły kochać, jak najwięcej uśmiechu na każdy dzień, radosnych przeżyć oraz zdrówka.